تبلیغات
کیبورد ها - KORG PA500 PERSIAN
 
کیبورد ها
همه چیز درباره کیبورد (ارگ)
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگ


سهیل هستم 22 ساله ...تقریبا 9 ساله که کیبورد میزنم ..امیدوارم که از این وبلاگ خوشتون بیاد..فقط نظر یادتون نره مر30..
اگه سوالی درباره ارگ داشتین یا مشاوره خرید کیبورد..از طریق یاهو (لینک یاهو در کنار صفحه) در میان بگذارین خوشحال میشم ...
(در ضمن: تبادل لینک هم میکنم)


مدیر وبلاگ : سهیل پناهنده
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما آیا کیبورد KORG PA3XLE که به تازگی تولید شده کیبورد موفق و پرفروشی خواهد شد؟؟؟


"کوچولو قرمز رنگ" اولین دستگاه ارگ حرفه ای با صداهای ایرانی با قیمت نازل
Pa500 دستگاهی مناسب برای استفاده موزیسین ها، آهنگسازان و مبتدی ها است. چنانچه ارگ های Korg را مانند یک خانواده در نظر بگیریم، میتوان Pa800 و Pa2x را برادر های بزرگ Pa500 بحساب آوریم. دستگاه Pa500 نیز از تکنولوژی RX استفاده میکند. تکنولوژی که موجب تولید صدایی بسیار عالی توسط یک ارگ معمولی میگردد. در کنار امکانات انحصاری Korg همچون XDS ، صفحه نمایش لمسی، دسترسی مستقیم به کلید های تنظیم ربع پرده، جوی استیک چهار طرفه، صداهای ایرانی، تنها چیزی که این دستگاه را متمایز میسازد، قیمت پایین آن است.
مشخصات متناسب با ایران این دستگاه
یکی از بارز ترین مشخصات این دستگاه، وجود قسمت کلیدهای دسترسی مستقیم به سوری-کرون میباشد. تعبیه یک اکتاو مینیاتوری کوچک دارای چراغ LED بروی هر کلید متناظر با نتهای موجود در هر اکتاو، موجب میگردد تا با فشردن کلید مربوطه بر روی این قسمت، تنظیمات کوک جدید برای کلید متناظر فراخوانی شده و دستگاه موسیقیایی جدیدی را بروی اکتاو تعریف کند. از آنجا که میزان دقیق ربع پرده در موسیقی ایرانی با موسیقی های مناطق دیگر همچون موسیقی های عربی، ترکی، اروپای شرقی... متفاوت است، لذا امکان تعریف مقدار پیش فرض نیز برای این دستگاه قرار گرفته است تا بتوان با فشار کلید متناظر، مقدار پیش فرضی بغیر از ربع پرده را به کلید ها اختصاص داد.
جوی استیک یکی دیگر از ابزارهای پر کاربردی است که نوازندگان در منطقه خاورمیانه و ایران از آن در اجراهای خود استفاده می نمایند. اغلب نوازندگان ایرانی استفاده از جوی استیک را به استفاده از Wheel (حالت نیم دایره ای و یا کره ای) ترجیح میدهند.
صداهای سازهای ایرانی، آذری، کردی، جنوبی، ارمنی، کمی سازهای عربی از دیگر امکانات موجود بر روی این دستگاه است. صداهایی همچون: تار، سه تار، قانون، عود، نی، نی انبان، طبل ارکستر تیمپانی و گروه بادی برنجی فرنچ هورن از دیگر صداهای موجود بروی این دستگاه است. برای اجرای موسیقی های محلی، وجود سازهای بادی چوبی از جمله سورنا و دوزله، بالابان، توته برای این دستگاه تعبیه شده است. وجود صداهای سازهای کوبه ای که مشتمل بر 805 صدای اختصاص یافته به منطقه خاورمیانه و بخصوص ایران است از قبیل تمبک، دایره، دف، دهل... نیز گوشه دیگری از امکانات این دستگاه است.
ریتمها: بر روی این دستگاه ریتمهای گوناگونی که مربوط به مناطق مختلف ایران است وجود دارد. نوازنده قابلیت استفاده از 6 پیش درآمد و 6 خاتمه را برای هر ریتم دارد که همگی آنها سازگاری کامل با قسمت سوری-کرون دارد. دستگاه Pa500 Persian دارای 128 قسمت PAD که قابلیت استفاده از قطعه های ریتمیک را به نوازنده میدهد نیز میباشد. قسمت PAD ها نیز سازگاری کامل با قسمت سوری-کرون را دارد. در کنار همه ریتم های موجود، ریتم های منطقه ای از قبیل: ایرانی، کردی، جنوبی و آذری نیز بر روی دستگاه وجود دارد.
صداهای درخشان در یک ارگ حرفه ای ظریف
در یک ارگ، همه چیز با صدا شروع میشود. به کمک تکنولوژی (EDS (Extended Definition Synthesis که در هسته پردازش صدای Korg M3 موجود است، دستگاه های Pa800 و Pa2x و همچنین Pa500 نیز از آن بهره مند میگردند، که توسط این خصوصیت Pa500 قادر به تولید 80 صدا بطور همزمان خواهد بود. وجود بیش از 880 صدای آماده و قابل ویرایش ( مشتمل بر صداهای GM و 56 درام کیت ) مجموعه گسترده ای از صداهای شفاف که همگی خصوصیاتی از قبیل عمق صدا، کشش، نوانس، قدرت و ... شامل میشود را برروی این دستگاه رقم میزند. در قسمت مربوط به ذخیره صداهای دلخواه، قابلیت ذخیره صداها تا 128 فضا برای صدای ساز و 64 فضا برای درام کیت تعبیه شده است. یکی از پیچیده ترین صداهای مدل شده بر روی سیستم سینتسایزر که در نوع خود نخستین بار در تاریخ موسیقی الکترونیک ایرانی محسوب میشود، وجود صدای ساز ایرانی سه تار میباشد که قابلیت نواختن در گامهای مختلف را به نوازنده میدهد و با بهره گیری از تکنولوژی RX به کمک تکنیک های نوازندگی، بسیار طبیعی به گوش میرسد.
افكتها
سالهاست كه شرکت KORG دستگاه های پردازش گر افکت با كیفیت بالا برای مصارف حرفهای Studio تولید میكند. دستگاه Pa500 دارای 4 نوع پردازش گر افکت مجزا است كه با استفاده و بهرهگیری از همان پردازش گر های افکت حرفهای در جهت تولید افكتهای قدرتمند، موجب تولید صدایی بسیار با كیفیتتر میگردد. از سریهای افكتهای موجود میتوان به انواع Reverb، انواع Delay، Chorus ها و ... اشاره كرد كه مجموعاً 124 سری افکت دستگاه Pa500 را تشكیل میدهند. هر تراك سه نوع کنترل کننده اكولایزر در حالتهای فركانسهای Low, Mid, High دارد. این کنترلكنندهها قابلیت ذخیره شدن را دارند تا کاربر بتواند با تنظیمهای مورد نظر خود به كیفیت صدای مطلوب و دلخواه خود دسترسی پیدا كند. در نهایت پس از تنظیم کنترل EQ هر تراك میتوان به Equalizer کلی نیز دسترسی داشت. این EQ میتواند بر تمامی صداهای تنظیم شده اعمال شود و حاصل را قبل از خروجی نهایی، دستخوش تغییرات نهایی گرداند. از این قابلیت برای تطبیق صدای در حال پخش با محیطی كه در آن اجرای موسیقی انجام میپذیرد میتوان استفاده نمود.
یک ارگ حرفه ای تکامل یافته توسط ریتم
هیچ شکی نیست که شرکت Korg در زمینه ریتمهای مورد استفاده خود، از کلاسی جهانی برخوردار است. بسیاری از ریتمهای استفاده شده در دستگاههای Korg توسط تنظیم کننده های بنام جهان، ساخته و تنظیم شده اند. نتیجه این امر بهره گیری Pa500 از حدود 320 ریتم متفاوت و پر قدرت بر روی این دستگاه میباشد. وجود این تعداد ریتم، باعث میشود که انواع ژانر های مختلف موسیقی را درکنار هم داشته باشیم. هریک از ریتمها دارای 8 کانال مجزا، 4 واریاسیون مختلف، 3 پیش درآمد و پایان دهنده، 3 عدد پاساژ میباشد. هر یک از ریتم ها یک محیط کامل موسیقی است. قسمتهای اضافی در یک ریتم میتواند در مکانی بنام Pad ذخیره و در هنگام اجرای ریتم، بصورت هماهنگ با موسیقی درحال نواختن، پخش شود. ویژگیهای دیگری همچون Manual Bass, Bass Inversion, Tap Tempo, Fade in/out, Synchro Start/Stop نیز میتوانند بصورت مجموعهای از ویژگیهای مختلف، در كنار هم در یك ریتم استفاده شوند.
قسمت گیتار 
با استفاده از بخش گیتار موجود در Pa500 ، با نواختن نت های موسیقی بطور معمولی توسط یك صدای گیتار، حس نواخته شدن یك ساز گیتار واقعی را تجربه میكنید. معمولاً یكی از مسائل بحث برانگیز در یك قطعه موسیقی ساخته شده توسط سینتسایزر، قسمت صدای گیتار آن است. معمولاً نواختن ساز گیتار توسط كیبورد كار بسیار دشواری است تا آنجا كه نتیجه كار علیرغم ویرایش های زیاد، بازهم مصنوعی بودن آنرا تأیید میكند. هم اکنون این قابلیت توسط قسمت پردازش گر صدای گیتار این دستگاه، به نوازنده داده میشود تا نت های نواخته شده معمولی را به شکل صدای نواخته شده گیتار توسط یك نوازنده حرفه ای گیتار تبدیل كند.
همه چیز در كنار هم
آیا نیاز به تعویض سریع صداها دارید؟ STS در خدمت شماست! با بهره گیری از قابلیت تعبیه 4 كلید مجزا STSبرای هر ریتم، شما میتوانید صداهای مورد نظر خود را كه از قبل بر روی ریتم مورد نظرتان ذخیره نمودهاید به سرعت فراخوانی كرده و از آن استفاده كنید. هر یک از 256 حافظه Performance نیز این قابلیت را در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید: ریتم، صداها، افكتها، سرعت و گام اجرای آهنگ را برای هر قطعه از موسیقی مورد نظرتان تعریف كرده و هنگام اجرا از آن استفاده كنید.
قسمت آهنگسازی 
در كنار قابلیت آهنگسازی کانال به کانال، شما میتوانید با استفاده از backing sequence در عرض چند دقیقه موسیقی خود را بسازید. حتی افراد مبتدی نیز بدون نیاز به آگاهی از پیچیدگی های آهنگسازی، با استفاده از این قابلیت میتوانند ایده های موسیقی خود را سریعاً اجرا و پیاده سازی كنند. در قسمت Step/Entry میتوان به راحتی نت ها را یكی پس از دیگری وارد نموده و در انتها به حاصل كار گوش داد. چنانچه قسمتی از آن به اصلاح و ویرایش نیاز داشته باشد این امر به راحتی امکان پذیر است. با این روش خواهید دید كه موسیقی های بسیار پیچیده و حرفه ای را بدون نیاز به توانایی و مهارت خاص در زمینه كیبورد نوازی، خواهید ساخت. از این موسیقی ساخته شده میتوانید در اینترنت ، برنامه های مختلف،Multimedia و... استفاده كنید.
اجرای بی وقفه
شاید یكی از دغدغههای یك نوازنده بهنگام اجرای زنده، پیوسته بودن موسیقی درحال اجرا است. چیزی كه همواره یك نوازنده را نگران میسازد، قطع شدن موسیقی در حال اجراست. به كمك قابلیت XDS (Cross Fade) نوازنده دیگر نگران قطع موسیقی در حال پخش نخواهد بود چون همزمان دو موسیقی در حال پخش وجود دارد و به كمك ولوم Fade میتوان بین این موسیقی ها حركت كرد و یكی از آن دو را پخش كرد، درنتیجه موسیقی هیچگاه از پخش باز نخواهد ایستاد. پخش انواع فایلهای MIDI، فایلهای Karaoke ، مدلهای مختلف با استاندارد های متفاوت، نمایش هم زمان ترانه آهنگ و آکورد های آن، درست همانند یك DJ بطور مستقل از هم، از جمله این خصوصیات است.
مشخصات کتابچه آهنگ توسعه یافته Korg
این ویژگی منحصر به فرد قابلیت اجرایی زنده آسانتر را به شما میدهد. در حقیقت " کتابچه آهنگ " یا همان Song Book یك بانک اطلاعاتی موسیقی است. این بانک اطلاعاتی شامل آدرسهای مختلفی از فایلهای ریتم، صداها، فایلهای Karaoke و ... میباشد. تنها كاری كه باید انجام دهید اینست كه ریتم خود را انتخاب كنید، صداهای STS را تنظیم و ذخیره كنید، افكتها را مشخص كنید، سرعت را تنظیم كنید و همگی را به سرعت ذخیره كنید. سپس به هنگام اجرا، آهنگ مورد نظر خود را انتخاب كرده و گزینه "Play" را انتخاب كنید. تمامی تنظیم های از پیش ذخیره شده برای آهنگ مورد نظر شما، سریعاً فراخوانی شده و در اختیار شما جهت اجرای زنده قرار میگیرد.
كیبوردی با کاربرد آسان
برخلاف تکنولوژی بسیار پیچیده كه در طراحی و ساخت این دستگاه قدرتمند بكار رفته شده، مسئله استفاده آسان و راحت از این دستگاه برای ما بسیار حائز اهمیت است. اما مسئله تنها این نبود؛ ما قصد داشتیم تا دستگاهی با قابلیت حسی موسیقیایی بالا، سریع انتقال، با قابلیت اجرایی بیعیب و نقص در اختیار تان قرار دهیم. كلید و ولوم قابل برنامه ریزی بروی این دستگاه این قابلیت را به شما میدهد تا آنها را به شیوه مورد نظر خود جهت استفاده در اجراهای مختلف، تنظیم كنید. هنگامیكه برای استفاده از دستگاه به راهنما نیاز دارید، حتماً به سراغ سیستم راهنما (Help) دستگاه كه دارای چندین زبان مختلف میباشد، رفته و اطلاعات مورد نیاز خود را از آن قسمت دریافت كنید. با بهرهگیری از 2 حالت نمایش مختلف، یكی Easy و دیگری Expert نوازنده میتواند نحوه نمایش اطلاعات بر روی صفحه را تعیین كند. حالت نخست یا همان Easy سبب میشود تا تنها اطلاعات اصلی و ضروری و بصورت ساده و به دور از پیچیدگی بر روی صفحه نمایش، نشان داده شود. این در حالی است كه در حالت Expert (تخصصی) تمامی اطلاعات با جزئیات بر روی صفحه نشان داده خواهد شد. همانگونه كه خود شما شاهد هستید، هیچ چیزی نمیتواند مانع از اجرای حرفهای شما، بر روی این دستگاه شود.
ذخیره اطلاعات جهت دسترسی های بعدی
وجود پورت USB/MIDI برروی Pa500 امکان انتقال اطلاعات فایلهای MIDI و دیگر اطلاعات بین کامپیوتر و حافظه SD Memory موجود برروی دستگاه را به کاربر میدهد. همچنین برروی قسمت پشت دستگاه پورتهای ورودی و خروجی MIDI ، ورودی صدای 1و2 ، خروجی صداهای چپ و راست، خروجی هدفون، یک پورت پدال دمپر و یک پورت پدال قابل برنامه ریزی نیز وجود دارد.
وب سایت KORG Pa
جهت کسب اطلاعات بیشتر، گوش دادن به Demo ها و یا بهره گیری از آپدیت های جدید (درصورت وجود) میتوانید به وب سایت KORG Pa Series مراجعه کنید. دفترچه های راهنما و پاسخ به سوالات متداول همواره در آنجا بطور رایگان در دسترس عموم قرار دارد.


 دمو  آهنگ یه حرفایی ضبط شده با pa500 persian 

دریافت دمونوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 25 فروردین 1392
شنبه 10 آذر 1397 01:37 ب.ظ

Wonderful forum posts, Kudos!
cialis 100mg suppliers warnings for cialis cialis cost click here to buy cialis cialis daily new zealand cialis for daily use cialis 05 tadalafil generic legalidad de comprar cialis wow cialis 20
شنبه 10 آذر 1397 01:44 ق.ظ

Incredible many of useful tips!
cialis reviews cialis 5mg billiger buy cialis cheap 10 mg tadalafil tablets enter site very cheap cialis cialis online nederland enter site 20 mg cialis cost cialis dosage recommendations buy original cialis click here to buy cialis
جمعه 9 آذر 1397 02:25 ب.ظ

Wow a good deal of helpful data.
canada discount drugs cialis achat cialis en suisse cialis ahumada generico cialis mexico cialis generic tadalafil buy cialis cuantos mg hay import cialis acquistare cialis internet cialis generico in farmacia cialis 5 effetti collaterali
جمعه 9 آذر 1397 02:38 ق.ظ

Great write ups, With thanks!
cialis kaufen bankberweisung online prescriptions cialis cialis australia org cialis en 24 hora 200 cialis coupon purchasing cialis on the internet cialis tadalafil cost of cialis cvs we choice cialis uk cialis dose 30mg
پنجشنبه 8 آذر 1397 03:18 ب.ظ

Really all kinds of amazing advice!
sialis cialis for sale south africa cialis kamagra levitra cialis online napol cialis flussig how to purchase cialis on line link for you cialis price cialis price in bangalore cialis generico milano cialis reviews
پنجشنبه 19 مهر 1397 04:07 ب.ظ

Appreciate it, A good amount of tips.

levitra without a doctor prescription buy 10 mg levitra levitra generic buy levitra online buy levitra buy levitra vardenafil 20mg levitra 20mg levitra 10 mg kopen vardenafil
سه شنبه 10 مهر 1397 09:03 ق.ظ

Nicely spoken of course! .
ou acheter du cialis pas cher enter site 20 mg cialis cost trusted tabled cialis softabs cialis side effects dangers where to buy cialis in ontario buy cialis sample pack price cialis best cialis dosage recommendations buy online cialis 5mg sublingual cialis online
یکشنبه 8 مهر 1397 05:30 ق.ظ

With thanks! Plenty of posts!

generic cialis with dapoxetine acquisto online cialis how does cialis work enter site natural cialis cialis daily dose generic venta cialis en espaa fast cialis online cialis 20 mg effectiveness cialis 5 mg generic cialis tadalafil
شنبه 7 مهر 1397 03:49 ق.ظ

Thank you. I value this.
cialis generic cialis cuantos mg hay buy cialis uk no prescription cialis arginine interactio cialis online nederland how much does a cialis cost cialis canadian drugs cialis coupon click here cialis daily uk cialis dosage amounts
شنبه 31 شهریور 1397 07:14 ب.ظ

Amazing plenty of good info!
online pharmacies legitimate most reliable canadian online pharmacies canadian prescriptions online serc 24 mg canadian pharmacycanadian pharmacy buy viagrow most reliable canadian online pharmacies legitimate canadian mail order pharmacies drugs for sale in canada most reliable canadian online pharmacies canada drugs
سه شنبه 13 شهریور 1397 05:30 ق.ظ

You actually reported this well.
where to buy herbal viagra buy viagra now online viagra usa buy viagra cheap online viagra without presc uk buy tadalafil where to buy real viagra online order viagra online viagra super active viagra online pharmacy levitra
دوشنبه 12 شهریور 1397 09:43 ب.ظ

Kudos. I enjoy this.
tadalafilo cialis coupons prix cialis once a da cialis coupon we like it cialis soft gel generic cialis at walmart we recommend cialis best buy only now cialis 20 mg canadian cialis buy brand cialis cheap
دوشنبه 12 شهریور 1397 03:40 ق.ظ

Cheers. A good amount of postings!

cialis purchasing venta cialis en espaa cialis generico postepay cialis generisches kanada comprar cialis 10 espa241a venta cialis en espaa venta de cialis canada cialis wir preise viagra vs cialis vs levitra cialis dosage amounts
یکشنبه 11 شهریور 1397 02:00 ب.ظ

You revealed this exceptionally well.
cialis y deporte cialis uk next day safe dosage for cialis cialis 05 cialis cost brand cialis generic buy cialis online cheapest generic cialis soft gels cipla cialis online cialis sicuro in linea
سه شنبه 23 مرداد 1397 04:03 ق.ظ

Nicely put. With thanks!
generic viagra buy online viagra pills buy generic viagra online cheap buy real viagra cheap order viagra order cheap viagra online buy viagra online next day delivery get prescription for viagra sildenafil to buy viagra on prescription uk
دوشنبه 22 مرداد 1397 03:29 ب.ظ

Incredible loads of beneficial tips.
cialis per paypa cialis sans ordonnance cialis taglich cialis generico postepay online prescriptions cialis generic cialis in vietnam buy cialis online cheapest cialis coupons printable cialis rezeptfrei sterreich cialis generico postepay
جمعه 7 اردیبهشت 1397 08:30 ب.ظ

Nicely put. Thank you.
prezzo di cialis in bulgaria cialis 20 mg cut in half cialis tablets canadian cialis cialis great britain viagra vs cialis cialis generico cialis uk next day cialis alternative we recommend cialis best buy
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 08:04 ق.ظ

Incredible many of excellent material.
where can i buy viagra get viagra prescription buy viagra online rx. order viagra online uk viagra pills buy viagra online now buying viagra ireland viagra uk price where can i buy generic viagra online viagra pfizer buy online
جمعه 17 فروردین 1397 11:44 ب.ظ

Terrific stuff. Cheers.
cialis therapie tesco price cialis we recommend cialis info warnings for cialis cialis tablets comprar cialis navarr cialis 20 mg best price bulk cialis cialis para que sirve cialis 5 effetti collaterali
جمعه 3 فروردین 1397 09:45 ب.ظ

You reported that terrifically!
cialis great britain cialis 10 doctissimo how to buy cialis online usa acquistare cialis internet cialis generic cialis 10 doctissimo free generic cialis non 5 mg cialis generici calis generic cialis pro
جمعه 4 اسفند 1396 06:47 ق.ظ
وبلاگ بزرگ اینجا! همچنین سایت شما سریع بار گذاری می شود! از چه میزبانی استفاده می کنی؟
آیا می توانم پیوند وابسته به میزبان خود را دریافت کنم؟ آرزو می کنم وب من
سایت به سرعت به عنوان Lol شما بارگذاری می شود
یکشنبه 15 بهمن 1396 05:11 ب.ظ
سلام، البته این پست واقعا لذت بخش است و من در مورد وبلاگ نویسی خیلی چیزهای زیادی آموخته ام.
با تشکر.
دوشنبه 13 آذر 1396 05:46 ب.ظ
بله این وبلاگ عالی است و من واقعا دوست دارم مطالعه مقالات شما.
نگه داشتن کار بزرگ! شما می دانید، بسیاری از افراد برای این اطلاعات شکار می کنند، شما می توانید به آنها بسیار کمک کنید.
جمعه 12 آبان 1396 07:50 ب.ظ
این بسیار جالب است، شما یک وبلاگ نویس بسیار ماهر هستید.

من به فید شما پیوستم و منتظر جستجوی بیشتر پست فوق العاده ای هستم.
همچنین، سایت شما را در شبکه های اجتماعی من به اشتراک گذاشتم!
چهارشنبه 10 آبان 1396 08:48 ب.ظ
سلام! این اولین بازدید من به وبلاگ شماست! ما گروهی هستیم
داوطلبان و شروع یک پروژه جدید در جامعه در
همان طاقچه وبلاگ شما به ما اطلاعات ارزشمندی برای کار بر روی داده است. شما دارید
یک شغل برجسته انجام داد!
چهارشنبه 10 آبان 1396 05:59 ب.ظ
هی اگر با وبلاگتان به اشتراک بگذارید، فکر میکنید؟
گروه مای اسپیس من؟ بسیاری از مردم فکر می کنند که وجود دارد
واقعا از محتوای شما قدردانی میکنم لطفا اجازه دهید من را بشناسم با تشکر
یکشنبه 19 شهریور 1396 10:42 ب.ظ
من کنجکاو هستم برای پیدا کردن سیستم وبلاگ شما استفاده کنم؟
من مشکلات امنیتی جزئی با آخرین سایت من دارم و من می خواهم چیز بیشتری را از دست بدهم.
آیاشما هیچ توصیهای دارید؟
چهارشنبه 18 مرداد 1396 12:04 ب.ظ
ارگ pa500 الان تمیزش چنده؟؟؟
سهیل پناهندهبین 1.5 تا 2
سه شنبه 17 مرداد 1396 04:46 ب.ظ
سلام خسته نباشید ارگ pa500 الان قیمت اکبندش چنده؟
سهیل پناهندهسلام خدمت شما 1500
یکشنبه 21 تیر 1394 01:13 ق.ظ
عالی بود ممنون
سهیل پناهندهخواهش عزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
.....